Prevenció, szabadidő

Drogprevenciós munkacsoport

A Független Egyesület 2010 májusában hozta létre a Drogprevenciós Munkacsoportot azzal a céllal, hogy kiépítsen Békés megyében egy jól működő, felvilágosító és megelőző tevékenységen alapuló, új szolgáltatást.

Egyesületünk tapasztalatai alapján nagy szükség van ezen szolgáltatás aktív, rendszeres működésére, hiszen a fiatalok sokkal veszélyeztetettebb helyzetben vannak az elmúlt években. Nőtt az illegális és legális szerekkel való visszaélések száma, és a fiatalok egyre korábban kerülnek kapcsolatba a kábítószerekkel és az alkohollal.

A Munkacsoport rendszerességen alapuló munkát kíván végezni a térségben található tanintézményekben, hiszen a folyamatos kapcsolattartás vezethet csak tartós eredményhez.

Legfőbb törekvésünk, hogy segítsük a fiatalokat problémáik megoldásában, a NEM-et mondás elsajátításában, ismereteik bővítésében. Az iskolán kívüli rendezvények, klubfoglakozások megtartásával lehetőséget biztosítunk szabadidejük értékes eltöltéséhez.

A munkacsoport tevékenységei:

• Drogprevenciós órák tartása.
  • Klubfoglalkozások.
  • Kortárssegítő képzés.
  • Fogadóórák.
  • Szülői értekezlet.
  • Konzultációs lehetőség pedagógusok részére.

Programunkról részletes felvilágosítást kaphatnak Szilágyi-Labos Rita intézményvezetőtől. Telefon: +36 66 639 445, +36 70 365 3237.