Prizma – Prevenciós Program

A Projekt címe: Prizma – Prevenciós Program
A szerződött támogatás összege: 99.999.994,- Ft
A támogatás mértéke: 100 %
A projekt várható befejezése: 2021. március 31.
A projekt azonosító száma: EFOP-1.8.7-16-2017-00005

A Projekt tartalmának bemutatása

Egyesületi és pályázati célunk egy céltudatosabb egészségmagatartás kialakítása, a fiatalok, és a szülők minél nagyobb csoportjánál. A program az egészségfejlesztési szemlélet az egészség meghatározó tényezőire koncentrál, arra, hogy miként lehet olyan életvezetési alternatívákat kínálni, amelyek lehetővé teszik a károsító tényezőket nem hordozó élet vitelét.

A projektünkkel az egészséget szolgáló egyéni magatartásminták és közösségi értékek elterjedésének ösztönzését, az egészségfejlesztés színterein megvalósuló közösségi programok elterjesztését, az életminőség javítását kívánjuk elérni.

A projekt 24 hónapon keresztül, 2019. április 1. és 2021. március 31.között kínál színvonalas szabadidős foglalkozásokat, tréningeket, fiataloknak, szülőknek, családoknak és szakembereknek.

Megvalósuló programelemek:

• Fórum szülőknek
  • Családi konfliktuskezelő csoport
  • Szülők iskolája
  • Önkéntes képzés fiataloknak és felnőtteknek
  • Önismereti foglalkozások fiataloknak és felnőtteknek
  • „Életre tanítva” klub fiataloknak
  • Konfliktuskezelő csoport fiataloknak
  • Családi szabadidős programok
  • Relaxációs foglalkozások
  • Iskolai prevenció
  • Szakmai egyeztetések, műhelyek, stb.